نتایج جستجو برای عبارت :

کوشه خاش

کوشه خاش
 روستایی زیبا در دامنه کوه تفتان شامل آبادی های فیروز آباد ،گرداک ، کوشه بالا ، کوشه پایین ، و قلعه رشید1و2 می باشد . فاصله این روستا تا شهرستان خاش 45 کیلومتر می باشد.از مکان های دیدنی این روستا می توان به درخت سرو کهنسال ، غار گلپنچی ، سنگ نگاره های قدیمی ،باغ تحقیقات کشاورزی، قلعه کهنه ،  دبستان نوروز کوشه و باغات این روستا را نام برد.
کوشه خاش
 روستایی زیبا در دامنه کوه تفتان شامل آبادی های فیروز آباد ،گرداک ، کوشه بالا ، کوشه پایین ، و قلعه رشید1و2 می باشد . فاصله این روستا تا شهرستان خاش 45 کیلومتر می باشد.از مکان های دیدنی این روستا می توان به درخت سرو کهنسال ، غار گلپنچی ، سنگ نگاره های قدیمی ،باغ تحقیقات کشاورزی، قلعه کهنه ،  دبستان نوروز کوشه و باغات این روستا را نام برد.
شهید قادربخش کردی کوشه
شهید درتاریخ ۲/۹/۱۳۴۴   در روستای کوشه یکی از روستاهای توابع شهرستان   خاش به دنیا آمد.
 وپس از گذراندن کودکی به مدرسه رفت تحصیلات ابتدایی رادر دبستان نوروز کوشه به اتمام رساند و برای ادامه تحصیل به شهرستان خاش رفت اما به علت مشکلات مالی ترک تحصیل نموده ودر کارهای کشاورزی به خانواده کمک می نمود
او در انجام امور بسیار سخت کوش وخشتگی ناپذیر بود ودر انجام احکام وظایف دینی بسیار کوشا بود .از نظر خلاق ورفتار بسیار خوش اخل
روستای کوشه پایین

این روستا در شرق رودخانه مهران و در جنوب روستای کوشه بالا واقع شده است.
  تقریبا 45  خانوار در این روستا ساکن می باشند.
اهالی روستا از طریق دامداری و کشاورزی امرار معاش می کنند.
دبستان نوروز کوشه یکی از قدیمی ترین دبستان های شهرستان خاش در این روستا واقع شده است .
مدرسه  راهنمایی پیامبر اعظم  نیز در این روستا قرار دارد.
مسجد  این روستا نیز یکی از  قدیمی ترین مساجد منطقه می باشد.
شهید قادربخش کردی کوشه
شهید درتاریخ ۲/۹/۱۳۴۴   در روستای کوشه یکی از روستاهای توابع شهرستان   خاش به دنیا آمد.
 وپس از گذراندن کودکی به مدرسه رفت تحصیلات ابتدایی رادر دبستان نوروز کوشه به اتمام رساند و برای ادامه تحصیل به شهرستان خاش رفت اما به علت مشکلات مالی ترک تحصیل نموده ودر کارهای کشاورزی به خانواده کمک می نمود
او در انجام امور بسیار سخت کوش وخشتگی ناپذیر بود ودر انجام احکام وظایف دینی بسیار کوشا بود .از نظر خلاق ورفتار بسیار خوش اخل
روستای کوشه بالا (قلعه کهنه)
 این روستا  در ضلع شرقی منطقه کوشه قرار دارد .
مسیر اصلی کوه تفتان از این   روستا عبور می کند . این موقعیت خاص باعث شده این روستا هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب کند.  از جاذبه های گردشگری و باستانی  آن میتوان  به قبرستان قدیمی و   سنگ نگاره های چند هزارساله را نام برد. که دلیل بر قدمت منطقه کوشه می باشد.جمعیت روستا تقریبا 250 نفر می باشد .شغل اکثر اهالی دامداری ، باغداری و کشاورزی است .البته سایر کسب و کار های کو
روستای  گرداک کوشه
روستایی کوچک و زیبا در حاشیه غربی  رودخانه مهران با مردمانی خون گرم و مهمان نواز!
در این روستا تقریبا 20 خانوار سکونت دارند .
شغل و پیشه اکثر اهالی روستای دامداری و کشاورزی است .ناگفته نماند بیشتر جوانان روستا از تحصیلات بالایی برخوردارند. و برای کسب وکار و رزق حلال به  شهر کوچ کرده اند.' 
روستای  گرداک کوشه
روستایی کوچک و زیبا در حاشیه غربی  رودخانه مهران با مردمانی خون گرم و مهمان نواز!
در این روستا تقریبا 20 خانوار سکونت دارند .
شغل و پیشه اکثر اهالی روستای دامداری و کشاورزی است .ناگفته نماند بیشتر جوانان روستا از تحصیلات بالایی برخوردارند. و برای کسب وکار و رزق حلال به  شهر کوچ کرده اند.' 
آب و هوای کوشه
آب و هوای این منظقه در زمستان سرد است .

اما در تابستان آب هوایی معتدل و بسیار خوبی دارد .

آب و هوای سرد باعث شده تا درخت هایی مانند زردآلو ،آلو ، هلو ، بادام
، انار ، گردو ، انگور ، پسته و...د راین منطقه به خوبی رشد کنند .

غالب درختان زردآلو است اما سایر درختان سرد سیری  نیز در گوشه و کنار به چشم می خورند .

با ذوب شدن برف ها در قله و دامنه کوه تفتان در اوایل فصل بهار
رودخانه فصلی جان دوباره ایی به خود می گیرد و شادابی و طراوت منطقه را
شهردار خاش گفت: در نقاط مختلف شهری، روستایی و عشایری این شهرستان ویژه برنامه های متنوع و جذاب فرهنگی و هنری با هدف ماندگار ساختن سفر مهمانان در حال برگزاری بوده که با استقبال گرم مسافران نوروزی مواجه شده اند.
عبدالمجید تمندانی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: گروههای مختلف موسیقی محلی در سیاه چادرهای ویژه استقبال، پذیرایی و راهنمایی مسافران نوروزی در جوار مسجد ابوالفضل؛ پلیس راه، اسکل آباد، ایرندگان، کوشه، تمندان و غیر
داستان معجزه ای که کردم خیلی خوبه اصلا میگن تو دانشگاه به این اسم میشناسنم
راستش الان می خوام بزنم فاز خوب و تعریفای خوب کنم ولی کلا یه دل گرفتگی دارم و کلا اون حس تنهاییه باز اومده سراغم شاید واسه اینه که مامانم اینا رفتن ! بیخیال 
اقا یه امتحان داشتیم از این حفظی ها کلا ۱۲_۱۶ صفحه هم میشد ولی هیچکس نخونده بود استاده هم که یکم گیره اصلا انگار فضایی هست این ادم .
خب یکی از دوستان عزیز زحمت کشیده بود و تمام صفحاتو خلاصه کرده بود توی برگه های کوچ
بسم رب محی الاموات  شنیدم وارد مسجد شدید دیدید ابن ملجم(لعنت الله علیه) دمر خوابیده بیدارش کردید که نماز بخواند
بابایی دخترت هم خواب است  یک خواب عمیق خوابی از جنس غفلت...
باور نمیکنم بیدارم نکنید باور نمیکنم دریای بیکران مهربانی شما شامل حالم نشود
باور نمیکنم رهایم کنید چه کسی دلسوز تر از پدر برای دختر؟؟
بابا علی جانم
+فهمیدم شماره اسمم به ابجد برابری میکند با اسم محی الاموات 
زنده کننده مردگان.من هم خوش خوشانم شده و به فال نیک میگیرم انگا
آب و هوای این منظقه در زمستان سرد است .

اما در تابستان آب هوایی معتدل و بسیار خوبی دارد .

آب و هوای سرد باعث شده تا درخت هایی مانند زردآلو ،آلو ، هلو ، بادام
، انار ، گردو ، انگور ، پسته و...د راین منطقه به خوبی رشد کنند .

غالب درختان زردآلو است اما سابر درختان سرد سیری  نیز در گوشه و کنار به چشم می خورند .

با ذوب شدن برف ها در قله و دامنه کوه تفتان در اوایل فصل بهار
رودخانه فصلی جان دوباره ایی به خود می گیرد و شادابی و طراوت منطقه را دوچندان می
کند.
امروز ... 
۸ رجب ۱۳۹۸
روزای اخر سال داره کم کم می گذره ... داره سال نو میشه ..‌
یه غم عجیبی تو دلمه ... نمیدونم چطورمه ... گیج و سر درگم ...دلهره دارم ترس دارم ...
دوست دارم میرفتم روضه ...کاش محرم بود ... کاش تنها بودم کاش ادم ها و نگاه هاشون نبود ... کاش یه کوشه برای خودم داشتم که هیشکی منو نمیشناخت ... 
نمیدونم حرفام رو بنویسم یا ننویسم ... ولی نمیدونم چرا امروز باهات حرف زدم اینقدر حالم بد شد ... نمیدونم چرا ینی واقعا نمیدونم .... حس بدی دارم ... 
حس بد شاید به خ

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها